Zaloguj się, aby obserwować  
Puciek

Help me

4 posty w tym temacie

Zwracam sie o pomoc do Was, przekopałem powyższe tematy, zastosowałem się do porad i nici. Denerwuje mnie to coraz bardziej. Chodzi o masakryczne spadki fps'ów w grach, nie tylko w cs'ie. 

spec. pc'ta:

GPU: Asus AMD Radeon R7 250 o.c

CPU: AMD Phenom II x2 555 BE (odblokowane 2 rdzenie na core unlocker, czyli Phenom II x4 B55) zegar: 3.8ghz kręcony 

MTB: Asus M4AT88TD-evo/usb3.0 chipset AMD 880G

RAM: Kingstony jakieś 2x3gb 1066mhz ze średnimi timingami

Zasilacz Cheftec 550W

2 dyski po 500gb na 3 partycjach

No i Windows 10 Pro 64bit'ów

W cs'ie rozdzielka HD na 4:3

Problem zaczą się jakieś 2/3 tygodnie temu. Nieważne jaka gra, nieważne jaka pora, pecet chodzi własnym życiem, raz jak go odpale wyciąga >300fpsów, A raz jest tak że wchodząc do lobby na cs'a mi wiesza całego pc'ta, przełknie to i później w rozgrywce mam fpsy dochodzące do 20/25max.

Skanowałem go nodem, nic nie wykrył. defragmentowałem dysk. tez nici, sterowniki aktualne zaktualizowane.  Napięcia w normie, temperatury na procku sięgają w porywie 50*C ale to skrajne przypadki, normalnie ma 29*C na rdzeń. GPU ma koło 60 stopni w grach, na luzie to wiatrak stopuje bo pasywne mu wystarcza(co ciekawe na win7 chodził ciągle niezależnie od user'a)

Co zaradzicie? Musi być gdzieś przyczyna tychże za przeproszeniem podupconych spadków. 

Przeczyść komputer. Być może wina tego że Win10 słyszałem, że win10 nieźle zabiera fps i jest gorzej zoptymalizowany do gier temu zaleca się bardziej Win7. Możliwe, że czas na wymiane pasty termoprzewodzącej. Przyczyn może być dużo myślę, że jeśli problem pojawił się jakoś niedawno to może trzeba przeczyścić komputer lub zainstalować lepiej zoptymalizowany (moim zdaniem) system.

@EzZi Dobrze powiedziałeś zapomniałem o wyczyszczeniu pcta, jutro dyzio i odkurzacz, dam znać jak po czyszczeniu. Co do Windowsa, ciężko będzie zmienić mi na 7 z racji tego że mam tutaj dużo programów na które mam wyklepaną licencje, na lewo programów tez jest sporo. Zobacze co da sie zrobić.

Pozostając przy 10, zauważyłem dziwną rzecz, mianowicie na panelu ustawień amd do grafiki, te crimson chyba, jest opcja "Kontroluj liczbe FPS". Jest tam taki ładny suwak, zaznaczyłem, zmieniłem suwak na max czyli 200fps. CUD. z 20klatek poniosło na 66/70 klatek i się waha, jednak gdy komputer zechce ze mną współpracować ma stałe 200 jak ustawiłem w Crimsonie... Chyba coraz bardziej rozważę przesiadke na 7.

CIEKAWOSTkA: 

Rate, wiecie co to... możliwe że niektórzy nie wiedzieli(odsyłam do google), rate w cs:go jest troszku inny zależny od prędkości neta. Ma to znaczenie grając na serwerach z ticketem 128. polecam wpisać odpowiedni rate od prędkości łącza :) jest jeszcze kilka komend, które pozwalają polepszyć jakość grania na serwerach z ticketem 128, ale po prostu ich wartość standardowo jest ustawiona na  "0". przypomne sobie jakie to komendy to wpisze poniżej ;) Sam prawdziłem, dają sporo. A niżej odpowiedni rate dla prędkości  łącza:
0.5 Mbps - rate 62500
0.64 Mbps - rate 80000 (old default)
1.0 Mbps - rate 125000
1.5 Mbps - rate 187500
1.57 Mbps - rate 196608 (new default)
2.0 Mbps - rate 250000
2.5 Mbps - rate 312500
3.0 Mbps - rate 375000
3.5 Mbps - rate 437500
4.0 Mbps - rate 500000
4.5 Mbps - rate 562500
5.0 Mbps - rate 625000
5.5 Mbps - rate 687500
6.0 Mbps - rate 750000
6.2 Mbps - rate 786432 (new Max)

@Edit

Kupiłem sobie dysk zrobiłem kopie starego win, wgrałem win 7 ponownie, wszystkie stery aktualne, komp odkurzony pasty wymienione,(były już lekko twarde) przy graniu w cs'a fps skaczą między 240/285, Jednak gdy nie gram na awp/scout/aug/sg. Gdy przyzoomuje to jest koniec. Jest jak wczesniej 30fps max... Teraz można odrzucić wine pc'ta. Inne gry działają poprawnie, z tym że jeśli gra jest dynamiczna, te fps'y przy akcji maleją 10krotnie (ktoś powie że to normalne- tak, ale ta sama gra wczesniej działała na ~200 +-10fps, teraz leży podczas akcji.) Mam jeszcze jeden plan, odciążyć gpu przechodząc z VGA na DVI/HDMI. ktoś z Was zrobił tak kiedyś? Jutro kupie kabel podepnę i dam znać.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować